ZW-50-15-S-D-275-245
detaildesc
ZW-50-15-S-D-275-245
Samtec Inc.
型号:
ZW-50-15-S-D-275-245
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 100POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Length - Post (Mating) 0.110" (2.794mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.275" (6.985mm)
Length - Tail 0.245" (6.223mm)