ZW-12-12-G-D-440-295
detaildesc
ZW-12-12-G-D-440-295
Samtec Inc.
型号:
ZW-12-12-G-D-440-295
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 24POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.295" (7.493mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.440" (11.176mm)
Length - Tail 0.295" (7.493mm)