Y162492R4000A9W
detaildesc
Y162492R4000A9W
VPG Foil Resistors
型号:
Y162492R4000A9W
封装:
0805
描述:
RES SMD 92.4 OHM 0.05% 1/5W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 92.4 Ohms
Power (Watts) 0.2W, 1/5W