WF04H1200BTL
detaildesc
WF04H1200BTL
Walsin Technology Corporation
型号:
WF04H1200BTL
封装:
0402
描述:
RES 120 OHM 0.01% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 120 Ohms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W