VOF-185-15
detaildesc
VOF-185-15
CUI Inc.
型号:
VOF-185-15
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 111W
用户指南
Product Status Obsolete
Efficiency 85%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 277 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Number of Outputs 1
Power (Watts) 111W (185W Forced Air)
Current - Output 1 7.4 A
Series VOF-185 (185W)