VK1170500000G
detaildesc
VK1170500000G
Amphenol Anytek
型号:
VK1170500000G
描述:
TERM BLOCK HDR 11POS 45DEG 5MM
用户指南
Insulation Height 0.571" (14.50mm)
Ingress Protection -
Contact Tail Length 0.161" (4.10mm)
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 45°
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Screw Size -
Current - UL 15 A
Contact Material Copper
Plug Wire Entry -
Mfr Amphenol Anytek
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 11
Number of Positions 11
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series VK
Type Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)