VJ1206A103FNAAJ
detaildesc
VJ1206A103FNAAJ
Vishay Vitramon
型号:
VJ1206A103FNAAJ
描述:
CAP CER 10000PF 50V 1206 EPOXY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 10000 pF