首页 / 陶瓷电容器 / VJ0603Y333KXQCW1BC
VJ0603Y333KXQCW1BC
detaildesc
VJ0603Y333KXQCW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ0603Y333KXQCW1BC
描述:
CAP CER 0.033UF 10V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.033 µF