首页 / 单二极管 / V20PL60-M3/87A
V20PL60-M3/87A
detaildesc
V20PL60-M3/87A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
V20PL60-M3/87A
封装:
TO-277A (SMPC)
描述:
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A TO277A
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 mA @ 60 V
Series eSMP®, TMBS®
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 590 mV @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 5.5A