UCL1C221MCL6GS
detaildesc
UCL1C221MCL6GS
Nichicon
型号:
UCL1C221MCL6GS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
库存 : 68
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Ripple Current @ Low Frequency 250 mA @ 120 Hz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series UCL
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 500 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 180 mOhms