TV50C141JB-G
detaildesc
TV50C141JB-G
Comchip Technology
型号:
TV50C141JB-G
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 140VWM 226.8VC DO214AB
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22.27A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 155V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 226.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 140V