TSM-120-03-F-SH-A
detaildesc
TSM-120-03-F-SH-A
Samtec Inc.
型号:
TSM-120-03-F-SH-A
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HEADER SMD R/A 20POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.120" (3.05mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 3.00µin (0.076µm)
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Material Phosphor Bronze
Mfr Samtec Inc.
Connector Type Header
Style Board to Board or Cable
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Features Board Guide
Contact Length - Mating 0.420" (10.67mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C