TMK021CG120JK-W
detaildesc
TMK021CG120JK-W
Taiyo Yuden
型号:
TMK021CG120JK-W
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 008004
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Product Status Active
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 12 pF