ST-32ETH503
detaildesc
ST-32ETH503
Nidec Components Corporation
型号:
ST-32ETH503
描述:
TRIMMER 50K OHM 0.125W GW SIDE
用户指南
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.142" x 0.138" Face (3.60mm x 3.50mm)
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W