SRR1003-560M
detaildesc
SRR1003-560M
Bourns Inc.
型号:
SRR1003-560M
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 56UH 520MA 680MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.406" W (12.70mm x 10.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 680mOhm Max
Ratings -
Inductance 56 µH
Series SRR1003
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13MHz