SRR0805-271K
detaildesc
SRR0805-271K
Bourns Inc.
型号:
SRR0805-271K
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 270UH 270MA 1.4OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 450mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 37 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Ratings -
Inductance 270 µH
Series SRR0805
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.2MHz