SMCJ54AHE3/57T
detaildesc
SMCJ54AHE3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMCJ54AHE3/57T
封装:
DO-214AB (SMCJ)
描述:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V