首页 / TVS 二极管 / SMAK5NT120CA-Q1
SMAK5NT120CA-Q1
detaildesc
SMAK5NT120CA-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
型号:
SMAK5NT120CA-Q1
封装:
SMA-NT
描述:
TVS SMD 120V 1500W Bi-direction
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.7A
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMA-NT
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SMA-NT
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V