首页 / SCR / SK012RTP
SK012RTP
detaildesc
SK012RTP
Littelfuse Inc.
型号:
SK012RTP
封装:
TO-220AB
描述:
SCR 1KV 12A TO220AB
用户指南
Current - Off State (Max) 20 µA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 40 mA
SCR Type Standard Recovery
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 20 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 7.6 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 1 kV
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tube
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 120A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A