SDR7030-102K
detaildesc
SDR7030-102K
Bourns Inc.
型号:
SDR7030-102K
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 1MH 150MA 6.2 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 66 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 6.2Ohm Max
Ratings -
Inductance 1 mH
Series SDR7030
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4MHz