SA30AHB0G
detaildesc
SA30AHB0G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SA30AHB0G
封装:
DO-204AC (DO-15)
描述:
TVS DIODE 30VWM 64.3VC DO204AC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, SA
Type Zener
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V