S10LCC-P02LJG0-5600
detaildesc
S10LCC-P02LJG0-5600
ODU
型号:
S10LCC-P02LJG0-5600
品牌:
ODU
描述:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 1, SZ 0,
用户指南
Cable Opening 0.197" ~ 0.220" (5.00mm ~ 5.60mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 500V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 0
Contact Material Brass
Mfr ODU
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C