RWS1500B-36/RF
detaildesc
RWS1500B-36/RF
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
RWS1500B-36/RF
描述:
AC/DC CONVERTER 36V 1512W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.28" L x 5.00" W x 2.48" H (261.1mm x 127.0mm x 63.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Power (Watts) 1512W
Current - Output 1 42 A
Series RWS1500B (1500W)
Type Enclosed
Efficiency 88%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 340 VDC