RWR89S57R6FSS70
detaildesc
RWR89S57R6FSS70
Vishay Dale
型号:
RWR89S57R6FSS70
描述:
RES 57.6 OHM 3W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 57.6 Ohms
Power (Watts) 3W
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)