RWR89NR301FRRSL
detaildesc
RWR89NR301FRRSL
Vishay Dale
型号:
RWR89NR301FRRSL
描述:
RES 0.301 OHM 3W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 301 mOhms
Power (Watts) 3W
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)