RWR89N6R49FMB12
detaildesc
RWR89N6R49FMB12
Vishay Dale
型号:
RWR89N6R49FMB12
描述:
RES 6.49 OHM 3W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.49 Ohms
Power (Watts) 3W
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate M (1%)