RWR81S10R0FMRSL
detaildesc
RWR81S10R0FMRSL
Vishay Dale
型号:
RWR81S10R0FMRSL
描述:
RES 10 OHM 1W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Power (Watts) 1W
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate M (1%)