RWR81N1300DRS70
detaildesc
RWR81N1300DRS70
Vishay Dale
型号:
RWR81N1300DRS70
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 130 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 130 Ohms
Power (Watts) 1W
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)