RWR80S18R2FSB12
detaildesc
RWR80S18R2FSB12
Vishay Dale
型号:
RWR80S18R2FSB12
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 18.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 18.2 Ohms
Power (Watts) 2W
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)