RWR74S1870FSBSL
detaildesc
RWR74S1870FSBSL
Vishay Dale
型号:
RWR74S1870FSBSL
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 187 OHM 5W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 187 Ohms
Power (Watts) 5W
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR74S
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)