RT0805WRC07324RL
detaildesc
RT0805WRC07324RL
YAGEO
型号:
RT0805WRC07324RL
品牌:
YAGEO
封装:
0805
描述:
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 324 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W