RSF50SJT-PN2K7
detaildesc
RSF50SJT-PN2K7
YAGEO
型号:
RSF50SJT-PN2K7
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 2.7K OHM 5% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W