首页 / 陶瓷电容器 / RPER72A333K2M1C03A
RPER72A333K2M1C03A
detaildesc
RPER72A333K2M1C03A
Murata Electronics
型号:
RPER72A333K2M1C03A
描述:
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RPE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.033 µF