RNF18FTD41K2
detaildesc
RNF18FTD41K2
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNF18FTD41K2
封装:
Axial
描述:
RES 41.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 41.2 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W