RNC55J4022BSRSL
detaildesc
RNC55J4022BSRSL
Vishay Dale
型号:
RNC55J4022BSRSL
描述:
RES 40.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 40.2 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Failure Rate S (0.001%)