RNC55H2262FRB14
detaildesc
RNC55H2262FRB14
Vishay Dale
型号:
RNC55H2262FRB14
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 22.6 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Series Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate R (0.01%)