RN60D2432FBSL
detaildesc
RN60D2432FBSL
Vishay Dale
型号:
RN60D2432FBSL
描述:
RES 24.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 24.3 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W