RMEF1206JT20K0
detaildesc
RMEF1206JT20K0
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMEF1206JT20K0
封装:
1206
描述:
RES 20K OHM 5% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.063" W (3.05mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Series RMEF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Stackpole Electronics Inc
Number of Terminations 2
Features Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)