RMCP2512JT1K20
detaildesc
RMCP2512JT1K20
Stackpole Electronics Inc
型号:
RMCP2512JT1K20
封装:
2512
描述:
RES 1.2K OHM 5% 2W 2512
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.2 kOhms
Power (Watts) 2W