RLR32C2611FRBSL
detaildesc
RLR32C2611FRBSL
Vishay Dale
型号:
RLR32C2611FRBSL
描述:
RES 2.61K OHM 1% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.61 kOhms
Power (Watts) 1W
Series Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Failure Rate R (0.01%)