RLR07C4224FRB14
detaildesc
RLR07C4224FRB14
Vishay Dale
型号:
RLR07C4224FRB14
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 4.22M OHM 1% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.22 MOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Series Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate R (0.01%)