RL110-681K-RC
detaildesc
RL110-681K-RC
Bourns Inc.
型号:
RL110-681K-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 680UH 650MA 1.1 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Ratings -
Inductance 680 µH
Series RL110
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Frequency - Self Resonant 2.1MHz