RGC2512DTC12K0
detaildesc
RGC2512DTC12K0
Stackpole Electronics Inc
型号:
RGC2512DTC12K0
封装:
2512
描述:
RES 12K OHM 0.5% 1W 2512
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 12 kOhms
Power (Watts) 1W