RG1608V-2671-P-T1
detaildesc
RG1608V-2671-P-T1
Susumu
型号:
RG1608V-2671-P-T1
品牌:
Susumu
封装:
0603
描述:
RES SMD 2.67K OHM 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.02%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.67 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W