RER75F8R66RCSL
detaildesc
RER75F8R66RCSL
Vishay Dale
型号:
RER75F8R66RCSL
品牌:
Vishay Dale
描述:
RES CHAS MNT 8.66 OHM 1% 30W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.625" (15.87mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 8.66 Ohms
Power (Watts) 30W
Series Military, MIL-PRF-39009, RER75
Package / Case Axial, Box
Coating, Housing Type Aluminum
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)