RC12JB3M90
detaildesc
RC12JB3M90
Stackpole Electronics Inc
型号:
RC12JB3M90
封装:
Axial
描述:
RES 3.9M OHM 5% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.9 MOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W