首页 / 振荡器 / QTM216E-40.000MBJ-T
QTM216E-40.000MBJ-T
detaildesc
QTM216E-40.000MBJ-T
QST
型号:
QTM216E-40.000MBJ-T
品牌:
QST
描述:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.032" (0.81mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QTM216E
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS (Low EMI)
Mfr QST
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz