
Bourns Inc.
型号:
PRS11S-N20F-104A3
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
POT 100K OHM 1/20W CARBON LOG
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。
| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | - |
| Actuator Diameter | 0.236" (6.00mm) |
| Termination Style | Gull Wing |
| Actuator Type | Flatted |
| Tolerance | ±20% |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1 |
| Actuator Length | 0.787" (20.00mm) |
| Temperature Coefficient | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rotation | 300° |
| Product Status | Obsolete |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Series | Pro Audio PRS11S |
| Resistive Material | Carbon |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Size - Body | Rectangular - 0.512" x 0.461" Face (13.00mm x 11.70mm) |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Taper | Logarithmic |
| Base Product Number | PRS11S |
| Adjustment Type | Top Adjustment |