
Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.874
$0.874
10
$0.66405
$6.6405
50
$0.55138
$27.569
100
$0.47481
$47.481
500
$0.367593
$183.7965
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 8mOhm |
| Series | PLF |
| Type | Polymer |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.9 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 270 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |