首页 / 微控制器 / PIC16HV753T-I/SL
PIC16HV753T-I/SL
detaildesc
PIC16HV753T-I/SL
Microchip Technology
型号:
PIC16HV753T-I/SL
封装:
14-SOIC
描述:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14SOIC
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 11
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 14-SOIC
EEPROM Size -
Series PIC® 16F
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 8x10b; D/A 1x9b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5V